Kredyt dla firm - podstawowe informacje i rodzaje kredytów firmowych

Wielu przedsiębiorców potrzebuje wsparcia finansowego, zwłaszcza w początkowych fazach działalności firmy. Rozwój przedsiębiorstwa wymaga inwestycji, na które nie zawsze wystarczają środki własne, więc potrzebne jest finansowanie z zewnątrz. Z tego względu banki oraz instytucje finansowe oferują wiele produktów, które mogą ułatwić start w biznesie. Co trzeba wiedzieć o takich kredytach i w czym może pomóc doradca kredytowy? Sprawdź ofertę Rest Finance.

Kredyt dla firm - podstawowe informacje i rodzaje kredytów firmowych


Dlaczego Twoja firma potrzebuje kredytu?

Znaczna część przedsiębiorców ma swój pomysł na biznes, lecz brak odpowiednio wysokiego wkładu własnego, sprawia, iż początki działalności są dla nich bardzo trudne. W praktyce początkowy okres funkcjonowania firmy rzadko jest dochodowy i jest to czas, w którym w firmę trzeba przede wszystkim inwestować, dzięki czemu doprowadza się ją w pewnym momencie do rozwoju i dopiero wtedy przedsiębiorca może myśleć o zarabianiu dużych pieniędzy. Finansowanie dla firm jest zatem kluczową sprawą, zwłaszcza w początkowych fazach działalności, gdyż bez tego większość przedsiębiorców musiałaby zrezygnować ze swojego biznesu, nawet przy dobrym planie czy pomyśle na przyszłość. Pozyskiwane środki mogą być przeznaczane na bieżącą działalność, a więc utrzymanie płynności, ale również na większe inwestycje, które będą procentowały w przyszłości. Kredyt dla firm pojawia się w związku z tym w ofercie każdego banku, choć przyjmuje różne formy.

Kredyt na firmę - podstawowe informacje i rodzaje kredytów firmowych

Kredyt dla firm w początkowej fazie rozwoju pojawia się jednak w ofertach niektórych banków, choć wiąże się zwykle z trudnymi do spełnienia warunkami. Powszechne zastosowanie wśród osób prowadzących działalność ma natomiast kredyt obrotowy dla firm, a więc przeznaczony na finansowanie bieżących potrzeb, takich jak choćby wynagrodzenia, zakup towaru czy koszty administracyjne. Są to środki pomyślane głównie o podtrzymaniu płynności firmy, a więc spłacie krótkoterminowych zobowiązań. Kredyt inwestycyjny dla firm ma z kolei charakter długoterminowy i okres kredytowania może sięgać nawet kilkunastu lat. Są to większe kredyty, których udziela się w związku z konkretnymi inwestycjami, które mają pomóc w rozwoju przedsiębiorstwa. Wykorzystuje się je chociażby do kupienia nowych maszyn, sprzętu czy obiektów. By uzyskać taki kredyt należy przeważnie nie tylko wskazać konkretny cel, ale i przedstawić dokładną analizę planowanej inwestycji. Wszystko to oferuje firma Rest Finance w Ząbkowicach Śląskich.

Kredyt dla firm - podstawowe informacje i rodzaje kredytów firmowych

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy kredytowego w Rest Finance?

Mnogość produktów dla biznesu na rynku bankowym sprawia, że przedsiębiorcy mają problem z wyborem odpowiednich kredytów. Wybór złej oferty może z kolei skutkować większymi kosztami, które z czasem mogą pogrążyć firmę. Chcesz tego uniknąć sprawdź ofertę doradztwa kredytowego Rest Finance lub odwiedź placówkę w Ząbkowicach Śląskich!

Doradca kredytowy dla firm to osoba doświadczona, z wyczuciem w branży i przede wszystkim znająca doskonale wszystkie oferty rynkowe. Warto skorzystać zatem z pomocy takiej osoby, co pozwoli na wybranie odpowiedniego produktu w konkretnej sytuacji danego przedsiębiorcy. Taki specjalista dobierze produkt pod kątem danych potrzeb i wyszuka najtańszy, najbardziej korzystny kredyt, jaki może uzyskać właściciel firmy. Tego typu pośrednik może również pomóc w ewentualnych negocjacjach z bankiem. Doradca kredytowy dla firm działa również niezależnie, więc podejmuje działania pomyślane w jak najlepszym interesie klienta. Skontaktuj się ze swoim doradcą w Rest Finance już teraz!

30 październik 2019r

<<< POWRÓT